MKS ZABORZE ZABRZEPIAST GLIWICE

MKS ZABORZE ZABRZE - PIAST GLIWICE

MKS ZABORZE - APN GLIWICE

• autor: irekt1020, 2017-09-04 08:30

Za nami trzeci mecz w III lidze Wojewódzkiej niestety przegrany . Głowa do Góry byliście lepsi.

..........

Porażka ta boli, bo drużyna MKS-u pokazała się z bardzo dobrej strony piłkarskiej jak i kondycyjnej.

Rywale z Gliwic nie zagrali dobrego meczu a mimo wszystko wygrali to spotkanie.

Mecz tylko w pierwszych minutach był wyrównany, później to już Zaborze utrzymywało się dłużej przy piłce i przeprowadzało składne akcje. Tylko świetna postawa bramkarza gości chroniła raz za razem APN przed utratą gola.  Nasza gra mogła się podobać i czekaliśmy na otwarcie strzeleckie.

Niestety gra w piłkę nie zawsze jest sprawiedliwa wystarczył  jeden nasz błąd w ataku gdzie tracimy piłkę i rywale wyprowadzają kontratak zakończony golem po szkolnej akcji.  Chłopacy nasi ruszają ze zdwojoną siłą do odrobienia wyniku ale niestety brakuje tego czegoś, czasami jednego centymetra do główki, czasami celnego strzału i przede wszystkim szczęścia, które w tym meczu mieli nasi rywale.

Pierwsza połowa kończy się jednobramkowym  wynikiem 0 :1  .

Po przerwie MKS wychodzi zmotywowany i naprawdę grają nasi piłkarze dobre spotkanie.  Nasza drużyna na tle rywala, którego obawiała  się kadra trenerska okazuje się, że w aspekcie piłkarskim była lepsza ale niestety w aspekcie strzeleckim już nie. Marnujemy akcje za akcją, kiedy wydaje się, że wyrównanie jest tylko kwestią czasu znowu tracimy bramkę po indywidualnym błędzie obrońcy. Jest  0:2 i sytuacja wydaję się naprawdę trudna ale gramy dalej.

W zawodników wchodzi złość sportowa, bo któż by nie był zły „ My gramy w piłkę a rywale strzelają „ Jedną z konsekwencji złości u naszych zawodników jest głupie przeklinanie obok sędziego co przekłada się na podyktowanie rzutu wolnego dla rywali  i tak tracimy trzecią bramke.

Zostaje z dwadzieścia  minut do końca meczu , Chłopcy pomimo fatalnego wyniku grają do końca i strzelają dwa gole. Niestety o jeden za mało i przegrywają . Mecz był bardzo dziwny można rzec, Nasza duża posiadała dużą przewage a wynik nie przełożył się na styl gry .

Sztab trenerski  tym razem nie może mieć zastrzeżeń do piłkarzy zagrali bardzo dobre spotkanie i zabrakło tylko szczęścia piłkarskiego bo inaczej tego nie można nazwać .